29 Haziran 2010 Salı

Endişelenmeyin ! Arı sokması şifaymış




The Telegraph'ta yer alan habere göre, Brezilya'daki Sao Paulo Üniversitesi'nde görevli araştırma ekibi, arı zehrinin eklem iltihabına yol açan eklemlerdeki zararlı iltihabı kontrol edebildiğini tespit ettiler. Bu zehrin vücutta iltihabı düzenleyen doğal hormonları artıran moleküller içerdiği kaydedildi.

Uzmanlar, arı zehrinin eklem iltihabı ağrısına çare olabilecek yeni tedaviler geliştirmede kullanılabileceğine inanıyorlar.

Arı tedavisi, romatizma ve eklem iltihabı gibi sorunlar yaşayan hastalarda gözle görünür etki yapıyor. Zehir kan dolaşımını hızlandırıyor, ağrıyı dindiriyor ve iltihabı yok ediyor. Bu tedavinin zaten astım ve MS gibi hastalıkların tedavisinde alternatif olarak kullanıldığı belirtiliyor.

stv haber den alıntılanmıştır



1 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Sayın Unutmazsoy o haberi bende okudum,ama dikkat etmek lazım allerjisi olanlar da tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir.Ben iki yıl önce Japonların filmini izledim arı zehiri toplarken onlarda eklem romatizmasında kullanıyorlarmış,iki dizim bilhassa ramazan ayında teravihte uzun süre oturunca rahatsızlık veriyordu,her iki dizimede bayağı arı iğnesi sokturunca allaha şükürler olsun hiç şikayetim kalmadı.En içten sevgi ve saygılarımla,hoşca kalın.